Kategória: Élelmiszeripar | Forrás: Hudák Szőlőbirtok és Borászat 8241 Aszófő, Vörösmáli dűlő 17. www.hudakbor.hu
Az aszófői vörösmáli műemlék pincesor egyik legrégibb, mai napig működő borospincéje.
Sok minden változott a kezdetek óta. Ritkán jár már ló vagy ökör a szőlősorok között, és a puttony is inkább látványosság, mint használati eszköz. Néhány dolog azonban a régi maradt. A szőlő, a bor és a velük való magas színvonalú szakmai munka szeretete ma is meghatározza, szép élményekkel tölti meg életünket, ezért jó szívvel ajánlom minőségi borainkat!
A borospincét anyai ősapám, Joó Ferencz építette 1848-ban. A pince elkészülte óta nemcsak a szőlő gondozásának tudománya, hanem a borkészítés alapismeretei is apáról fiúra szálltak. A felújított műemlék épület pincéjében ma vörösborokat érlelünk magyar típusú ászokhordókban, valamint az épület további két, 10 és 30 fő fogadására alkalmas helyiségeiben borkóstolókat tartunk.
Édesapám, Hudák Zoltán 1965-ös tokaji borászati tanulmányainak kezdete óta hivatásszerűen, magas szakmai színvonalon foglalkozik szőlőneveléssel és borkészítéssel. A Tokaji Ferenc Gimnázium és Szőlőtermelő és Borkezelő Szakközépiskola elvégzése után a Kertészeti Egyetemen szerzett kertészmérnök diplomát. Gyakorlatra a Balaton északi partjára került, ahol szakmai sikereket ért és ér el. A mai ültetvényszerkezet az ő több évtizedes, tudatos munkájának eredményeként alakult ki. A felújított, ódon pince mellett az általa létrehozott modern, üzemi épület tette lehetővé napjaink borászati technológiáinak alkalmazását.
Hazánk az északi szélesség 47. fokán helyezkedik el, ezért borvidékünkön a legjobb adottságú dűlők a Balatonra néző, déli fekvésű termőterületek. Ültetvényeink Aszófőn, Balatonfüreden, Csopakon és Tihanyban találhatók, ezeket a természettel összhangban magunk műveljük.
Termesztett szőlőfajtáink az Irsai Olivér, Olaszrizling, Furmint, Sauvignon blanc, Chardonnay, Kékfrankos és Cabernet sauvignon.
Feladatom, hogy legjobb tudásom szerint folytassam – kollégáimmal együtt folytassuk – azt a szakmai építkezést, amelyet családom a régmúltba nyúlóan végez.
Az év bortermelője Balatonfüreden
Idén a Hudák-szőlőbirtoké a faragott hordófenék vándordíj, azaz a pincészeté Az Év Bortermelője Balatonfüreden cím.
Ezt a díjat az kapja meg, aki a városi borversenyen a legeredményesebben szerepel, aki boraival a legtöbb pontot szerzi. Ez nem kis eredmény, hiszen a térség nagy borászatai idén is több mint 400 mintát neveztek.
Boraik rendszeresen megjelennek a Nemzeti Borkiválóságok könyvében.
Először Csopaki Olaszrizling boruk került a Nemzeti Borkiválóságok közé. Azt követte Irsai Olivérük, majd két vörösbor, a szintén csopaki Cabernet Sauvignon és egy házasítás, az Individuum Cuvée névre keresztelt vörös csúcsboruk, legutóbb pedig Kékfrankos Roséjuk.
Ez is érdekelhetiZöld keresztet minden magyar szántóra!
Amit a dióburok-fúrólégyről érdemes tudni
A zöldség-gyümölcs ágazat 2021. éve
A kiválasztott tanulmány letöltése ingyenes, ám feliratkozáshoz kötött. Kérjük válassza ki az Önnek megfelelő opciót az alábbiak közül.
Ehhez az e-mail címhez nem tartozik aktív feliratkozó. Kérjük, ellenőrizze, hogy azt az e-mail címet adta e meg, amivel feliratkozott hozzánk. Amennyiben új e-mail címmel szeretne regisztrálni, kattintson az alsó "vissza" gombra.
A tanulmány letöltése elindult! » letöltés újra
Kérjük, e-mail címe megadásával erősítse meg, hogy Ön már feliratkozott az Agrárium7 hírlevél listájára, ami után a választott tanulmány automatikusan letöltésre kerül.
« vissza