Kategória: Fenntartható gazdálkodás | Forrás: NAK, 2018/09/12
Címkék: KAP, EU, zöldítés, zöldtrágyázás, fenntartható gazdálkodás
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közös tájékoztató kiadványt jelentetett meg Zöldtrágyázás címmel. A kiadvány részletesen bemutatja a zöldtrágyázás hatásait, valamint hasznos tanácsokat ad a növények kiválasztásához és termesztéséhez.
Az Európai Unió Közös Agrárpolitikájának legutóbbi reformjával fontos változások léptek életbe a közvetlen támogatások rendszerében. Ezek közül a zöldítés volt a legbonyolultabb és az új előírásoknak való megfelelés sokszor kihívások elé állította a termelőket. Az Európai Bizottság javaslata alapján 2020 után a zöldítés megszűnne, azonban ez nem azt jelentené, hogy csökkennének a gazdálkodók terhei. Sőt, a közvetlen kifizetések előfeltételeként az eddigieknél is szigorúbb környezeti és éghajlatvédelmi követelményeket szabna az EU. Fontos, hogy a termelők tisztában legyenek azokkal a módszerekkel, amelyek segítségével megvalósítható a környezettudatos gazdálkodás.
Ilyen a jelen kézikönyvben ismertetett zöldtrágyázás is. Ennek alkalmazásával ráadásul nem csak az európai uniós előírások teljesíthetők, hanem egyúttal hosszú távon megőrizhető, javítható talajaink termőképessége, vízháztartása is. A kiadvány részletesen bemutatja a zöldtrágyázás hatásait, valamint hasznos tanácsokat ad a növények kiválasztásához és termesztéséhez, mellyel hozzá kíván járulni az eredményes gazdálkodáshoz.
A kiadvány itt elérhető.
Ajánlott kiadványokDr. Lőkös László:
A világ mezőgazdaságaDr.Posta László:
A termőföldhasználat gazdasági kérdéseiGalgóczi Dóra:
Legyél csak elég jó(l) ...ha már nem vagy tökéletesPopp József:
Az EU közös agrárpolitikája 2014-től
Ez is érdekelhetiAz EURALIS Semences és CAUSSADE SEMENCES CsoportSegítség a fajtaválasztásban repcetermesztőknekA repce komplex növényvédelme
Hírlevél feliratkozásA kiválasztott tanulmány letöltése ingyenes, ám feliratkozáshoz kötött. Kérjük válassza ki az Önnek megfelelő opciót az alábbiak közül.
Ehhez az e-mail címhez nem tartozik aktív feliratkozó. Kérjük, ellenőrizze, hogy azt az e-mail címet adta e meg, amivel feliratkozott hozzánk. Amennyiben új e-mail címmel szeretne regisztrálni, kattintson az alsó "vissza" gombra.
A tanulmány letöltése elindult! » letöltés újra
Kérjük, e-mail címe megadásával erősítse meg, hogy Ön már feliratkozott az Agrárium7 hírlevél listájára, ami után a választott tanulmány automatikusan letöltésre kerül.
« vissza