Kategória: Agrárgazdaság | Forrás: www.moonsyst.com , 2019/06/12
Akár a teljes állomány egészségi állapota, viselkedése, „jóléte” (animal welfare) folyamatosan digitális megfigyelés alatt tartható. A tejelő gazdaságok mellett a húshasznosítású állományok esetében is növeli a hatékonyságot a rendszer!
Szenzorok figyelik az ivarzást, lehetővé téve a leghatékonyabb termékenyítési protokollokat, ezen kívül automatikusan kimutatható a láz, hőstressz, ami több betegség alaptünete, továbbá nyomon követhető a vízfelvételek száma és mértéke is. Mindezt egyben tudja az innovatív megoldás: a Moonsyst Smart Monitoring System. Minden fontos információt azonnal, valós időben megmutat az állományról annak érdekében, hogy a telepi munka a lehető leghatékonyabb legyen, hiszen ez elengedhetetlen egy jól működő állattartó telep esetében.
Az eszköz megalkotásakor fontosnak tartották, hogy praktikus és könnyen kezelhető legyen, dr. Kovács Levente, kutató és Taskó József, charolais-tenyésztő közreműködésével tökéletesítették a rendszert.
Az állatok bendőjében elhelyezett bolus által mért adatok automatikusan, valós időben jutnak el a felhőben lévő alkalmazásba, ahol az összegyűjtött nagy mennyiségű adat feldolgozása, elemzése után az adatok a Moonsyst applikációban jelennek meg, melyeket a felhasználók (gazdák, állatorvosok, tanácsadók stb.) számítógépen vagy éppen okos eszközökön keresztül kényelmesen érnek el anélkül, hogy bármi teendőjük lenne a rendszer üzemeltetésével.
A Moonsyst segítségével a telepi munkaerő, valamint a munkafolyamatok is optimalizálhatóak és olyan kulcsfontosságú információk nyerhetők az állománnyal kapcsolatban, amelyek ismerete a gazda számára elengedhetetlen feltétele a termelési hatékonyság növelésének. Fontos megemlíteni, hogy a rendszer alkalmas a beteg egyedek kiszűrésére még az előtt, hogy komolyabb tünetek jelennének meg az állaton, így lecsökkentve az ellátásához szükséges eszközök, készítmények mennyiségét, valamint az elhullás és az esetleges fertőzés elterjedésének esélyét.
Köszönhetően az innovatív rendszernek és a benne rejlő potenciálnak, a Moonsyst Zrt. elnyerte az Európai Unió Internet of Food & Farm2020-as pályázatát. Ez hatalmas lehetőség, hiszen olyan emberek látnak a termékben potenciált, akik állattartással vagy kutatással foglalkoznak hosszú évek óta. Jelenleg a pályázat keretében több országban vannak jelen és működtetnek rendszereket. Az IOF2020-nak köszönhetően cseh, lengyel és szlovák farmokon indulnak projektek, így külföldi farmerek, kutatók bevonásával tudnak együtt dolgozni annak érdekében, hogy a lehető legprecízebb rendszert hozzák létre. Mindez lehetőséget ad az internet, informatika és az állattartás szorosabb összekapcsolására, valamint az internetben és a modern technológiában rejlő lehetőségek kihasználására.
A T-Systems Magyarország Zrt.-vel együttműködve jelenleg olyan fejlesztés is zajlik, melynek eredményeként például az ivarzás-előrejelző funkció a legújabb rádiózási technológiák segítségével már nemcsak istállókban, hanem a szabadban, legelőkön is elérhető;
ezáltal extenzív tartástechnológiában is tökéletesen alkalmazható.
Első kézből győződhet meg a rendszer eredményeségéről mindenki szeptember 5-én, Mezőcsáton a Taskó Kft. farmján. Az eseményen látható lesz a Moonsyst Smart Monitoring System működés közben, minden információ megtudható róla és a jelenleg is futó magyar, cseh, szlovák és lengyel projektekről, természetesen választ kaphatnak az érdeklődők a felmerülő kérdéseikre is.
Az eseményre jelentkezni a martin.czirok@moonsyst.com e-mail címen lehet. További információ a www.moonsyst.com oldalon vagy a Facebookon, LinkedInen keresztül érhető el.
Ajánlott kiadványokDr. Hajdú József:
A 21. század traktoraiDr. Kukovics Sándor szerk.:
A bárány- és juhhús fenntarthatóságaDr. Bai Attila (szerk.):
A biogázBai Attila - Lakner Zoltán - Marosvölgyi Béla - Nábrádi András:
A biomassza felhasználása
Ez is érdekelhetiA káposztafélék gépi betakarításaParlament előtt a 2025. év adózását meghatározó őszi adócsomagA lovak jólléte: a gondos lótartás eszközei és szabályai
A kiválasztott tanulmány letöltése ingyenes, ám feliratkozáshoz kötött. Kérjük válassza ki az Önnek megfelelő opciót az alábbiak közül.
Ehhez az e-mail címhez nem tartozik aktív feliratkozó. Kérjük, ellenőrizze, hogy azt az e-mail címet adta e meg, amivel feliratkozott hozzánk. Amennyiben új e-mail címmel szeretne regisztrálni, kattintson az alsó "vissza" gombra.
A tanulmány letöltése elindult! » letöltés újra
Kérjük, e-mail címe megadásával erősítse meg, hogy Ön már feliratkozott az Agrárium7 hírlevél listájára, ami után a választott tanulmány automatikusan letöltésre kerül.
« vissza