Kategória: Európai Unió | Forrás: NAK, 2019/11/25
Címkék: Közös agrárpolitika, vidékfejlesztés, innováció, agrárinformatika
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal az Agrárminisztériummal és az Agrárinformatikai Klaszterrel együttműködésben 2020 elején a pályázatiforrás-szerzés gyakorlati lehetőségeit és eddigi tapasztalatait is bemutató, workshoppal egybekötött nemzetközi K+F+I finanszírozási konferenciát szervez.
A Horizont Európa 2021-től induló új kutatási és innovációs keretprogram, az eddigieknél is jelentősebb forrást, mintegy 100 milliárd eurót irányoz elő a következő 7 évre. Az új uniós kutatási és innovációs keretprogrammal kapcsolatban az NKFIH és az Agrárminisztérium közös célkitűzése, hogy az agrár- és élelmiszer-gazdaságban tevékenykedő kutatók, fejlesztők, innovatív cégek a 2014-2020-as ciklushoz képest kormányzati oldalról még hatékonyabb támogatást kapjanak ahhoz, hogy projektjeik valós piaci igényekre adjanak megoldást, a fejlesztési eredmények mielőbb piacképes megoldásokká formálódjanak, és minél jobban képesek legyenek a nemzetközi pályázati források elnyerésére.
A 2020. március 10-i, budapesti konferencián az agrár- és élelmiszer-gazdaságban a kutatásfejlesztéssel és innovációval foglalkozó egyetemek, tudományos műhelyek és a velük együttműködő vállalkozások megismerhetik az NKFIH és az Agrárminisztérium 2021-től induló, új programozási ciklusra vonatkozó stratégiai törekvéseit, valamint a sikeres nemzetközi pályázatok benyújtásának támogatásához rendelt hazai erőforrásokat.
További részletek és jelentkezés itt.
Ajánlott kiadványokPopp József - Potori Norbert - Udovecz Gábor:
Főbb mezőgazdasági ágazatok várható kilátásai az EU-csatlakozás utánPopp József - Oláh Judit:
Az EU Közös Agrárpolitikája és a magyar vidékfejlesztési programLukács Gergely Sándor:
Megújuló energia és vidékfejlesztésMikó - Papp - Kristó - Boros - Imre:
Agrár- és vidékfejlesztési igazgatás
Ez is érdekelhetiVidékfejlesztési Program 2019 - előrehaladás, várható módosítások, pályázatok újranyitásaFolytatódik a Népi Építészeti Program 2019-benTöbb mint egymilliárd forint jut a Tanyafejlesztési programra
Hírlevél feliratkozásA kiválasztott tanulmány letöltése ingyenes, ám feliratkozáshoz kötött. Kérjük válassza ki az Önnek megfelelő opciót az alábbiak közül.
Ehhez az e-mail címhez nem tartozik aktív feliratkozó. Kérjük, ellenőrizze, hogy azt az e-mail címet adta e meg, amivel feliratkozott hozzánk. Amennyiben új e-mail címmel szeretne regisztrálni, kattintson az alsó "vissza" gombra.
A tanulmány letöltése elindult! » letöltés újra
Kérjük, e-mail címe megadásával erősítse meg, hogy Ön már feliratkozott az Agrárium7 hírlevél listájára, ami után a választott tanulmány automatikusan letöltésre kerül.
« vissza