Kategória: Növényvédelem | 2020/06/17
A kiöblítéshez használt vizet az adott permetlé elkészítéséhez kell felhasználni
A növényvédő szeres műanyag flakonok, kannák nem megújuló alapanyag (kőolaj) felhasználásával készülnek, ezért egyre sürgetőbbé válik a hulladékká vált műanyag csomagolóeszközök anyagában történő újrahasznosítása. A növényvédő szerek flakonjai kiváló alapanyagot biztosítanak az újrahasznosításhoz, már csak azt kell elérni, hogy a felhasználók az előírásoknak megfelelően öblítsék ki azokat. A növényvédelmi tevékenységről szóló rendelet előírja: „a növényvédő százalékának megfelelő vízmennyiséggel ki kell öblíteni és a vizet az adott permetlé elkészítéséhez kell felhasználni”.
A CSEBER Nonprofit Kft. honlapján (www.cseber.hu) található ECPA (European Crop Protection Association) rövid oktatófilmjei a gyakorlatban mutatják be a kiürült göngyölegek szakszerű kezelését. A háromféle kisfilm – attól függően, hogy milyen permetezőgépet használunk – bemutatja a pontos kiöblítési technikát, és azt, hogy az előírások betartása milyen védőöltözet és védőeszközök használatát írja elő, amelyek megóvják a felhasználók egészségét. A bemutatott példákon látható, hogy a precíz öblítés néhány percet vesz igénybe és külön odafigyelést kíván. A háromszori kiöblítés után az alapos kicsepegtetés is nagyon fontos. Végezetül a flakon aljának kiszúrásával ellehetetleníthetjük a hamisítók munkáját.
A Cseber Nonprofit Kft. egyes gyűjtőhelyei egész évben fogadják a termelőktől a megfelelően kiöblített göngyölegeket. A Cseber gyűjtőhelyei változó időpontokban, a helyi adottságoknak és gyakorlatnak megfelelően szervezik meg gyűjtési akcióikat országszerte. Kérjük, forduljanak bizalommal közvetlenül a Cseber gyűjtőhelyekhez, elérhetőségeiket megtalálhatják a Cseber weboldalán (www.cseber.hu), ahol térképes kereső segít az Önhöz legközelebbi gyűjtőhely kiválasztásában. Továbbá oldalunkon azt is megtalálják, mely gyűjtőhelyek fogadják egész évben a göngyölegeket.
https://www.facebook.com/csebernonprofitkft
Ajánlott kiadványokDr. Hajdú József:
A 21. század traktoraiDr. Kukovics Sándor szerk.:
A bárány- és juhhús fenntarthatóságaDr. Bai Attila (szerk.):
A biogázBai Attila - Lakner Zoltán - Marosvölgyi Béla - Nábrádi András:
A biomassza felhasználása
Ez is érdekelhetiA káposztafélék gépi betakarításaParlament előtt a 2025. év adózását meghatározó őszi adócsomagA lovak jólléte: a gondos lótartás eszközei és szabályai
A kiválasztott tanulmány letöltése ingyenes, ám feliratkozáshoz kötött. Kérjük válassza ki az Önnek megfelelő opciót az alábbiak közül.
Ehhez az e-mail címhez nem tartozik aktív feliratkozó. Kérjük, ellenőrizze, hogy azt az e-mail címet adta e meg, amivel feliratkozott hozzánk. Amennyiben új e-mail címmel szeretne regisztrálni, kattintson az alsó "vissza" gombra.
A tanulmány letöltése elindult! » letöltés újra
Kérjük, e-mail címe megadásával erősítse meg, hogy Ön már feliratkozott az Agrárium7 hírlevél listájára, ami után a választott tanulmány automatikusan letöltésre kerül.
« vissza