Kategória: Európai Unió | Forrás: Agárközgazdasági Intézet, 2021/03/08
Címkék: EU, Farmwell, Agrárközgazdasági Intézet
A FARMWELL projekt fő célja annak biztosítása, hogy az egyes gazdálkodók, mezőgazdasággal foglalkozó családok és közösségek kihasználják a társadalmi innovációs kutatások eredményeit és alkalmazzák a jó gyakorlatokat annak érdekében, hogy javuljon a jóllétük és erősödjön a közöttük és a társadalom egésze közötti kapcsolat.
A FARMWELL projekt Horizont 2020-as tematikus hálózatként a társadalmi innovációk azonosítását és szélesebb körű elérhetővé tételét célozza meg annak érdekében, hogy megoldást találjunk a közös társadalmi kihívásokra és növeljük a gazdálkodók jól-létét.
A gazdálkodókat érintő komoly társadalmi problémák – beleértve a mentális egészségügyi gondokat, depressziót, elszigetelődést, fizikai kockázatokat, a negatív társadalmi megítélés által kiváltott stresszt, a gazdaság átadásával kapcsolatos terheket, a nemek közötti egyenlőtlenséget – új és innovatív megoldásokat (társadalmi innovációt) igényelnek. A mezőgazdaság és a gazdálkodás kontextusában az innovációt gyakran technológiai innovációval azonosítják. Bár a társadalmi innováció egyre nagyobb jelentőséggel bír a gazdálkodással összefüggésben is, mégis ritkán jelenik meg a gazdálkodók jól-létét növelő megoldásként.
A FARMWELL legfőbb újdonsága az, hogy elősegíti a különböző nemzeti és helyi vonatkozású társadalmi innovációk hasznosítását a gazdálkodók és családjaik mentális, fizikai és társadalmi jól-létének javítása érdekében.
A FARMWELL projekt nyitó ülésére valamennyi partner részvételével 2021. február 11-12-én került sor. A tapasztalt kutatással foglalkozó és a gyakorlati oldalt képviselő konzorciumi tagok – Romániában, Magyarországon, Lengyelországban, Belgiumban, Olaszországban és Görögországban - ezt követően már meg is kezdték a legfontosabb társadalmi kihívások feltérképezését és a társadalmi innovációk azonosítását.
További információk a projektről: FARMWELL – Agrárközgazdasági Intézet (gov.hu)
Ajánlott kiadványokDr. Labay Attila:
Kertészek, kertbarátok és az Európai UnióPopp József - Potori Norbert - Udovecz Gábor:
Főbb mezőgazdasági ágazatok várható kilátásai az EU-csatlakozás utánKapronczai István (szerk.):
A magyar agrárgazdaság a rendszerváltástól az Európai UnióigLukács Gergely Sándor:
Kisvállalkozások a vidékfejlesztésért
Ez is érdekelhetiMegkezdődhet az EU-s források tényleges felhasználása, és ebben partner az OTP Bank is!Kicsit másabb pályázati struktúrára kell majd felkészülni
Az életet hozzuk be az agrárpolitikába
A kiválasztott tanulmány letöltése ingyenes, ám feliratkozáshoz kötött. Kérjük válassza ki az Önnek megfelelő opciót az alábbiak közül.
Ehhez az e-mail címhez nem tartozik aktív feliratkozó. Kérjük, ellenőrizze, hogy azt az e-mail címet adta e meg, amivel feliratkozott hozzánk. Amennyiben új e-mail címmel szeretne regisztrálni, kattintson az alsó "vissza" gombra.
A tanulmány letöltése elindult! » letöltés újra
Kérjük, e-mail címe megadásával erősítse meg, hogy Ön már feliratkozott az Agrárium7 hírlevél listájára, ami után a választott tanulmány automatikusan letöltésre kerül.
« vissza