Kategória: Gépesítés | Szerző: (ács), 2021/06/20
Gyakorlati gépbemutatóval egybekötött telephelyátadóra hívta meglévő és leendő partnereit, valamint a sajtó képviselőit május 22-én a tököli székhelyű Novara Coop Kft.
Feldman Zsolt államtitkár és Pilisi Ernő cégtulajdonos
vágták át a szalagot
A tizenöt éve működő, mezőgazdasági gépek forgalmazásával és gyártásával foglalkozó családi vállalkozás ünnepi telephelyátadóján felszólalt Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a modern mezőgazdaság számára a 21. században a megbízható technológia, a jó gépek, az ezekhez kapcsolódó szaktudás, az információ a legfontosabb alapja az eredményes gazdálkodásnak. Olyan vállalkozásokra van szükség, amelyek beruháznak, fejlesztenek, erősítik piaci pozícióikat. A magyar mezőgazdaság elmúlt években tapasztalt fejlődéséből a termelők mellett a gépforgalmazók is kivették a részüket, köztük a családi vállalkozásként működő Novara Coop Kft. is.
Feldman Zsolt az elmúlt év nehézségeire utalva azt mondta: a mezőgazdasági termelés 2020-ban sem állt le, ebben fontos szerepe volt azoknak a gazdálkodóknak, vállalkozásoknak, amelyek dolgoztak a földeken, és mindazoknak, akik el tudták őket látni munkagépekkel, alkatrészekkel, inputanyagokkal. A megbízható gépek, a tanácsadás ma már elengedhetetlen ahhoz, hogy a gazdálkodó költséget takarítson meg, eredményesen gazdálkodjon. Az, hogy az elmúlt években a magyar mezőgazdaság rendkívül sikeres időszakot tudhat maga mögött, abban ezeknek a vállalkozásoknak kulcsszerepe van. Ha pedig sikeres a mezőgazdasági termelés, akkor sikeres lehet az a hazai gépgyártó és gépforgalmazó közösség is, amely számukra biztosítja a gépeket és alkatrészeket. Az államtitkár végül elmondta, hogy 2020-ban minden nehézség ellenére új rekordot ért el a hazai gépforgalmazás. Az értékesített gépek, alkatrészek értéke elérte a 256 milliárd forintot. Mindebből közel 200 milliárd forintot új gépekre költöttek a gazdálkodók.
Ahogyan Pilisi Andortól, a cég gépüzletág-vezetőjétől megtudtuk, a Novara Coop Kft. telephelye már a múlt év októberében elkészült, azonban a koronavírus-járvány miatt csak most tudták átadni. Az új, 600 négyzetméteres csarnok mellett elkészült egy 400 négyzetméteres irodaépület is. A 2006-ban létrehozott családi vállalkozás kezdetben a 100 hektár alatti gazdaságokra fókuszált, ezeket a partnereiket ma is nagyon megbecsülik. Az évek múltával nyitottak a nagyobb üzemméretű gazdaságok irányába, a kínálatukban megjelentek a nagyobb gépek, így a Massey Ferguson traktor, emellett a kapcsolható munkagépekben, és a precíziós gazdálkodásban alkalmazható eszközökkel is bővítették a választékot. Még kezdet kezdetén a horvát mezőgépgyártó klaszterrel, mint gépgyártó csoportosulással kötöttek szerződést, és a mai napig is ellátják a képviseletüket. Ezek mellett 2018-óta az olasz Bicchi pótkocsik kizárólagos magyarországi forgalmazójaként is tevékenykednek. Ahogy Pilisi Andor mondta: „együttműködésünk töretlen és növekvő”.
A cég további tevékenységéről szólva úgy fogalmazott a szakember, hogy nem létezik a mezőgazdaságnak olyan eleme, amit ne fednének le, minimális építőipari behatással. Ebben a szegmensben csatlakozott hozzájuk egy francia cég, amely kisméretű forgó-, és homlokrakodókat, mini-dömpereket gyárt. E gépek teljes szélessége csupán 72 centiméter, amely gépekkel a növekvő piaci igényt kívánnak kielégíteni.
Mintegy 100-150-féle gépet és eszközt tartanak készleten. Mindegyik termékcsoportból 2-3 félét igyekeznek raktáron tartani, és ehhez jelent nagy segítséget a most átadott telephelyük, melynek alapterülete másfél hektár. A gépeladások mellett öt mobil szervizes szakember segíti a felhasználókat a zökkenőmentes munkában. Az általuk forgalmazott gépek javítása, karbantartása garanciaidőn és azon túl egyaránt az új telephelyen történhet. A közeljövőben független traktorszervizként is várják megrendelőiket, ami teljesen új portfoliót jelent, és amelyet folyamatosan bővítenek. Az új csarnokban egy 200 négyzetméteres helyiségben kizárólag alkatrészeket tárolnak, emellett további 200 négyzetméter a gyártásé és 200 négyzetméter pedig a szervizigényeket szolgálja ki.
Saját termékük a Novara tárcsás fűkasza, amelynek gyártása az idei évben kezdődött. Várhatóan ez lesz a másik sikertermékük ugyanis az NCK 700-as típusjelű automata kitérésű talajmarójukat már ismerik a piacon, amelyet elsősorban a gyümölcsösökbe terveztek, de a szőlőtermelőket és érdekli ez a munkagép. Ahogyan Pilisi Andor elmondta, ezeket a termékeket, amelyeket ők gyártanak, egy vajdasági magyar céggel koprodukcióban készítik, és náluk a minőség elsődleges szempont. A megnyitón írták alá a stratégiai megállapodást a Termometállal. Velük dolgoznak együtt, gyakorlatilag a vasanyagot és azok megmunkálását ők végzik, míg a hozzáadott tudásértéket itthon teszik hozzá, illetve a végső összeszerelést is a Novara Coop szakemberei végzik.
Ajánlott kiadványokDr. Hajdú József:
A 21. század traktoraiDr. Kukovics Sándor szerk.:
A bárány- és juhhús fenntarthatóságaDr. Bai Attila (szerk.):
A biogázBai Attila - Lakner Zoltán - Marosvölgyi Béla - Nábrádi András:
A biomassza felhasználása
Ez is érdekelhetiA káposztafélék gépi betakarításaParlament előtt a 2025. év adózását meghatározó őszi adócsomagA lovak jólléte: a gondos lótartás eszközei és szabályai
A kiválasztott tanulmány letöltése ingyenes, ám feliratkozáshoz kötött. Kérjük válassza ki az Önnek megfelelő opciót az alábbiak közül.
Ehhez az e-mail címhez nem tartozik aktív feliratkozó. Kérjük, ellenőrizze, hogy azt az e-mail címet adta e meg, amivel feliratkozott hozzánk. Amennyiben új e-mail címmel szeretne regisztrálni, kattintson az alsó "vissza" gombra.
A tanulmány letöltése elindult! » letöltés újra
Kérjük, e-mail címe megadásával erősítse meg, hogy Ön már feliratkozott az Agrárium7 hírlevél listájára, ami után a választott tanulmány automatikusan letöltésre kerül.
« vissza