2026. 08. 18., kedd
Ilona
Agrometeorológia
növényvédelem
Részletes agrometeorológia
xxx Menü xxx

FarmTetőt a lóistállókra!

Kategória: Agrárgazdaság, Állattenyésztés | Szerző: H. Gy., 2023/03/20
Címkék: állattenyésztés

Lóistállót tervezni és kivitelezni csak elkötelezetten, magas minőségben, szakértelemmel és gondos odafigyeléssel szabad, mivel nemcsak egy ingatlant építünk, hanem a ló számára kényelmes, biztonságos otthonokat biztosítunk, mégpedig hosszú távra. Az építkezésnél kulcsfontosságú a korszerű, jó minőségű tető, tetőszerkezet, amely biztonságossá teszi az ingatlant. A RapidTető Kft. korrekt árakon, pontos határidő betartásával dolgozik, a kivitelezett munkákra garanciát vállal.

A tető nem csupán óvja és meghatározza házunk jellegét, hanem karakteressé, egyedivé teszi, és az épület állagát is védi a jelentős károsodásoktól. A tető tervezésének első számú kritériuma, hogy illeszkedjen az épület jellegéhez, stílusához, valamint környezetéhez. Nem véletlen, hogy a RapidTető Kft. cégfilozófiája a megbízhatóságon, a rugalmas ügyintézésen, és a pontos munkavégzésen alapszik. Ma már a költséghatékony építkezés mellett alapvetően fontos a minőségi és precíz munkavégzés, amit a RapidTető Kft. az általa gyártott és kivitelezett FarmTető megoldással biztosít a lóistálló építéséhez. A költséghatékonyságot az is jelenti, hogy a RapidTető hagyományos fából készült fa tetőszerkezeteket gyárt időjárásfüggetlenül, teljesen robotizált eszközparkkal, szakértő mérnökök közreműködésével. A faanyagon, munkaerőn megspórolt költségeket visszaforgatják a megrendelőiknek: kedvező árakat kínálnak, gyorsan és pontosan dolgoznak. 

A FarmTető szeglemezes tetőszerkezet. A szeglemezes tartók fűrészelt fából, jellemzően pallókból készülnek. A leggyakrabban alkalmazott fafaj a könnyen megmunkálható lucfenyő, de erdei fenyő vagy jegenyefenyő is felhasználható. Költségesebb fafajokkal a szerkezet jellegéből adódóan nem építenek szeglemezes tartókat. A RapidTető Kft. a DIN 4074-1 német szabvány alapján – a hazai szilárdsági osztállyal közelítően egyenértékű – S10 minőségű, az Eurocode-alapú MSZ EN 338 szerint pedig C24 szilárdsági osztályú anyagot használ. A gyártott szerkezeten is felismerhető a CE és C24 bélyegző megléte. 

A C24 minőségi osztályú fa nedvességtartalma maximum 22 százalék lehet, azaz légszáraz, ami már biztosítja a későbbi vetemedés mentességet.

A gyártást szigorú szabályozásnak megfelelő gyártmányterv és mérnöki tervezés előzi meg. A szeglemezes tetőszerkezeteket mérettől függően, akár hetekkel gyorsabban felépítik a hagyományos ács technológiához képest. A cég nem a helyszínen állítja össze a tetőszerkezetet, hanem kiszállítja és installálja a mérnöki tervek alapján elkészített kompakt tetőt. A költségek számottevő növelése nélkül a szeglemezes tetőszerkezettel a hagyományos ácsszerkezetnél nagyobb, alátámasztás nélküli, akár 35 méter szabad fesztáv is megvalósítható, és speciális építészeti megoldások is elérhetők vele. 

A lóistálló felépítésénél a fő feladatunk az, hogy egészséges, száraz, hideg és a szél ellen teljesen óvott istállókat építsünk. Az istálló az állatokat az időjárás viszontagságai ellen megvédi, nekik pihenő és nyugvó helyet ad, és célirányos beosztásával azoknak etetését, ápolását és felügyeletét biztosítja. Fontos, hogy figyelembe vegyük az ott dolgozó emberek környezeti-ergonómiai igényeit is. A lovarda a lovainak élettere. Ha a lova jól érzi magát, az pozitívan hat a viselkedésére is, így ló és lovas együtt örül. A fedett lovardában sem a tűző nap, sem a szakadó eső nem lesz többé akadály. A fedett lovarda télen-nyáron kihasználható, megfelel a lónak és lovasának egyaránt.

A fedett lovarda legfontosabb eleme a fedél, azaz a tető. Azontúl, hogy a fából készült tető olcsóbb, mint a fém; a fatető tartósabb is. Hiszen az nem rozsdásodik még hosszú idő elteltével sem. A fa ezen túlmenően harmonizál a vidéki tájjal, egy szerethető anyag. A lovardát, annak tetejét a kívánt méretre készítik el. A 20×40-es, 30×60-as, 30×70-es méretek is kivitelezhetőek. Mint már említettük, a RapidTető Kft. segít a tervezésben is; a gyártás pedig az egyedi méreteknek megfelelő előre gyártott tetőelemek alkalmazásával villámgyors és kiszállítható árú lesz. Gyakori probléma, hogy az építkezések többsége elbukik a határidők be nem tartásán. A cég garantálja a megrendelőinek az időre való teljesítést, és az alapos előkészítési szakaszt követő minőségi gyártást.

A klímaváltozás következményeként egyre erősebb – már-már trópusi – viharokat élünk át. Ezek új kihívásokat jelentenek a lóistálló tetőjének az építése során. Már a tervezés is különös gondosságot igényel, és a kivitelezést is szakszerűen kell végrehajtani. A tervezéskor figyelembe kell venni, hogy az alacsony hajlásszögű tető esetében a szél könnyebben megbontja a tetőt, amíg a nagyobb hajlásszögű esetén a széllel ellenkező oldalon szívó hatás, széloldalon pedig a nyomó hatás érvényesül. A tetőfedő anyag kiválasztásakor is érdemes számolni az esetlegesen bekövetkező viharokkal. Szeles, viharos vidéken a nehezebb tetőfedőanyagot érdemes választani, azaz a szeglemezes FarmTetőt.

És miért a FarmTető? Akár 30 százalékkal kevesebb fából kétszer olyan szilárdságú tető készül el kevesebb, feleslegmentes faanyag felhasználással, ami olcsóbb tetőt eredményez. A RapidTető Kft. teljes körű szolgáltatással áll a megrendelők rendelkezésére, ami azt jelenti, hogy a tervezés, a gyártás, a szállítás egy kézben összpontosul.

Értékesítőink:
Kovács-Lippai Zsófia Tel: +36 30 368 1352
Gfellner Ádám Tel.: +36 20 523 4193

RapidTető Kft.
8542 Vaszar, Jánosmajor
email: info(kukac)rapidteto.hu
www.rapidteto.hu

Ajánlott kiadványokDr. Ruda Győző - Dr. Tóth László:
Szeglemez kötésű tetőszerkezetek alkalmazása a mezőgazdaságban
Dr. Mentes Katalin–Molnár Szecső Dr. Pongrácz László–Dr. Szajkó István–Török Miklós:
A mesterlovász könyve
Dr. Mentes Katalin:
Lovak jólléte és egészségvédelme
Dr. Mihók Sándor:
Szempontok lóvásárláshoz
Dr. Szajkó István - Dr. Kertészné Győrffy Eszter - Dr. Mentes Katalin:
A lovak tenyésztése, takarmányozása és betegségei
Vígh Attila - Török Miklós:
Lovas viselkedéskultúra, a lótartás biztonságtechnikája

Ez is érdekelhetiVilágszínvonalú a magyar vadgazdálkodásFejlesztés az állattenyésztésben: Juhok elhelyezése - hagyományos és precíziós megoldásokFejlesztés az állattenyésztésben: Kocatartás

Hírlevél feliratkozás

Legfrisebb cikkekből ajánljuk

Hőstressz és takarmányhiány
Egész Európában növekszik a hőhullámos napok száma - írja a Sustainable Agriculture című agrár szakmai folyóirat. Magyarországon az ezredforduló óta kilenccel nőtt a hőhullámos napok száma, és az emelkedés nem áll meg az előrejelzések szerint. Ennek hatása a gabonatermelésben az idén 2 milliárd euró veszteséget okozhat Európában, Magyarországon 450 – 500 milliárd forint lehet a kár; de elérte az állattenyésztési ágazatokat is.
Aszályos időszakok és vízhiány kezelése korszerű gépekkel
Hatékony megoldások a vízügyi  és környezetfenntartási feladatokra.
Növénytermesztési szolgáltatás - új megoldás a szezonális munkaerőhiányra
A magyar mezőgazdaság egyik legnagyobb kihívása évek óta a megfelelő számú és megbízható szezonális munkaerő biztosítása. Számos gazdaságban ma már nem a termelési technológia vagy az időjárás jelenti a legnagyobb kockázatot, hanem az, hogy a kritikus időszakokban rendelkezésre áll-e elegendő munkaerő a betakarításhoz, a növényápolási munkákhoz vagy egyéb szezonális feladatok elvégzéséhez.
Az Isterra Közép-Európa Kft. integrációs tevékenysége zárt rendszerre épül
Bár a vetőmagágazat egésze a piaci nehézségek és az aszályos időjárás miatt az elmúlt időszakban gyengébb évet zárt a korábbi történelmi rekordokhoz képest, az Isterra Közép-Európa Kft. stabilan tartja pozícióját a hazai piacon. Az Isterra Közép-Európa Kft. pénzügyileg stabil, sikeres éveket tudhat maga mögött, jelentette ki Perczel Péter ügyvezető igazgató.
Komplex üzleti és pénzügyi ökoszisztémát kívánnak fenntartani a régióban
Az Emerston Consulting Kft. a kis- és középvállalkozások (KKV) részére nyújt személyre szabott üzleti, stratégiai és pénzügyi tanácsadást. A cég főbb szolgáltatásai között megtaláljuk a komplex pénzügyi tanácsadást és átvilágítást, a cégértékelést, a hitel- és pályázati tanácsadást, az agrár tanácsadást, valamint a vagyonkezelést és befektetéseket is. A cégalapító és tulajdonos Kovács Viktor Zoltán, aki egyben a cég szakmai arca és stratégiai vezetője. Vele beszélgettünk.
Szomor Ökofarm: elkötelezett az őshonos fajok és a fenntartható biogazdálkodás iránt
Az elmúlt három és fél évtizedben Szomor Dezső bebizonyította, hogy a természetvédelem és a gazdasági érdekek nem ellenségei, hanem partnerei egymásnak. A Szomor Ökofarm története a Kiskunság szívében, a Kiskunsági Nemzeti Parkban, Apaj környékén indult el 1993-ban, és mára Magyarország egyik legjelentősebb mintagazdaságává vált, itt ugyanis az őshonos állatok tartása a természet védelmével ötvöződik. Szomor Dezsővel beszélgettünk.

Találja meg az Önnek való tartalmat

2014-2026 © Agrárium7   –   Minden jog fenntartva.

Tanulmány letöltése X

A kiválasztott tanulmány letöltése ingyenes, ám feliratkozáshoz kötött. Kérjük válassza ki az Önnek megfelelő opciót az alábbiak közül.

Tanulmány letöltése » feliratkozás X

« vissza

Tanulmány letöltése » ellenőrzés X

Ehhez az e-mail címhez nem tartozik aktív feliratkozó. Kérjük, ellenőrizze, hogy azt az e-mail címet adta e meg, amivel feliratkozott hozzánk. Amennyiben új e-mail címmel szeretne regisztrálni, kattintson az alsó "vissza" gombra.

A tanulmány letöltése elindult! » letöltés újra

Kérjük, e-mail címe megadásával erősítse meg, hogy Ön már feliratkozott az Agrárium7 hírlevél listájára, ami után a választott tanulmány automatikusan letöltésre kerül.

« vissza