Kategória: Agrárenergetika | Szerző: B. K., 2024/07/18
A Solar City Group magyar tulajdonú, magyarországi központtal rendelkező zöld energetikai vállalat, melynek alapító tulajdonosa Székely András, akinek küldetése a Földünk megóvása, és egy, környezetileg és gazdaságilag is fenntarthatóbb világ megteremtésének támogatása.
SZÉKELY ANDRÁS
tulajdonos
Székely úr, miért a megújuló energetika?
Személyes indíttatásom volt egy olyan zöldenergia-megoldásokat kínáló vállalat létrehozása, amely etikus és szociálisan érzékeny üzleti szereplőként nemcsak a helyi közösség és a természeti környezet megóvásáért küzd, hanem a tevékenységével elő kívánja segíteni a környezetileg és gazdaságilag fenntartható energia-megoldások minél szélesebb körű elterjedését, alkalmazását. A vállalat 2018-as alapítását követően – kiemelkedő minőségű termékeinknek, ügyfélbarát szolgáltatásainknak köszönhetően, néhány év alatt a hazai megújuló energiapiac egyik meghatározó szereplőjévé nőttük ki magunkat. Az ügyféligényeket szem előtt tartva, kibővítve termék-, és szolgáltatás portfóliónkat – ma már komplex energetikai megoldásokat kínálunk megrendelőinknek, legyen az akár vidéki családi ház, vagy nagy agrárgazdasági vállalat. Ebbe beletartoznak a napelemes rendszerek mellett az energiatárolóval kiegészített hibrid napelemes rendszerek, a hőszivattyúk és klímarendszerek telepítése, energiahatékonysági-, valamint az elektromobilitási termékek is. A vállalatcsoport emellett kutatási és termékfejlesztési területen is rendkívül aktív, több piacképes, innovatív termék bemutatását és bevezetését tervezi a következő évtizedben.
Milyen ügyfélkörrel rendelkeznek?
Országos lefedettséggel működünk, Debrecentől Szombathelyig, a kisebb családi agrárüzemektől az országos bolthálózattal rendelkező élelmiszerláncokig sokféle vállalati ügyfelünk van. Természetesen vannak lakossági ügyfeleink is; esetükben leginkább a családi házakra jellemző energiaigényeket lefedő szolgáltatások és termékek a keresettek.
Indul a Vidékfejlesztési Program II. pillére, hamarosan megjelennek a fejlesztési, beruházási pályázatok kiírásai. Milyen pályázatokra koncentrálnak? Kik a célcsoportok?
Az általunk kínált termékekkel és szolgáltatásokkal, valamint kiváló munkatársainknak köszönhetően a mostani pályázatokban meghatározott beruházási célokat teljes mértékben ki tudjuk szolgálni. Olyan zöldenergia beruházásokat tudunk megvalósítani, amelyek az élelmiszeripari feldolgozóüzemek - beleértve a borászatokat, takarmány előállító üzemeket, de akár a méhészeteket is - működésének energia-hatékony fejlesztését szolgálják. Például épületek hőtechnikai adottságainak javítása, fűtési- és hűtési rendszerek korszerűsítése, megújuló energia hasznosításának feltérképezése, az üzem épületgépészeti fejlesztése, világítással kapcsolatos hatékonysági fejlesztések, napelemes rendszerek telepítése és kapcsolódó energiatároló telepítése. A pályázati kiírás alapján ezek akár önálló beruházási elemek is lehetnek. A pályázatok a kertészetek, a hűtőházak esetében is támogatja az energiahatékonyságot fejlesztő és/vagy zöldenergiát hasznosító üzemfejlesztést. Van kisebb és nagyobb keretösszegű pályázat is, azonban a közös bennük az, hogy mindkettő az energiahatékonyság javítását, valamint a megújuló energiaforrást hasznosító technológia alkalmazását támogatja. Ennek keretében például a napelemes rendszerek kialakítása, beleértve a kapcsolódó energiatároló berendezést is, illetve a hőszivattyús rendszerek telepítése is támogatott. Nagyon fontos, hogy ez a pályázat soha vissza nem térő alkalmat jelent a mezőgazdaság számára, hogy a támogatások révén képesek legyenek a termelési lánc értéknövelésére azáltal, hogy modern, környezeti- és gazdasági szempontból is fenntartható energetikai megoldásokat implementálnak a gyártási folyamataikba.
Önök hogyan menedzselnek egy saját pályázatot?
Minden esetben egy komplex, személyes műszaki felméréssel kezdődik a folyamat, ahol a megrendelő igényeit és lehetőségeit - a pályázati források maximális kiaknázását - az adott telephely vagy üzem adottságait figyelembe véve határozzuk meg a vállalkozás részére a legnagyobb hozzáadott értékkel rendelkező, legnagyobb megtakarítást eredményező fejlesztéseket. A sikeres pályázati előminősítést követően következik a műszaki tervezés, komplett tételes költségbecsléssel és megtérülés számítással, majd a pályázati anyag előkészítése, annak végleges összeállítása és benyújtása. A sikeres pályázatok kivitelezéseit rövid időn belül a megrendelőkkel és az esetleges fejlesztésekben részt vevő partnercégekkel folyamatosan egyeztetve határozzuk meg. A korszerűsítési munkálatokat befejezve a pályázat elszámolási szakasza indul, majd azok zárását követően minden ügyfelünk bekerül a Solar City monitoring rendszerébe, aminek segítségével igény esetén folyamatos távfelügyeleti szolgáltatást tudunk biztosítani, akár évtizedekre is.
Ajánlott kiadványokDr. Hajdú József:
A 21. század traktoraiDr. Kukovics Sándor szerk.:
A bárány- és juhhús fenntarthatóságaDr. Bai Attila (szerk.):
A biogázBai Attila - Lakner Zoltán - Marosvölgyi Béla - Nábrádi András:
A biomassza felhasználása
Ez is érdekelhetiFejlesztés előtt: Brojleristállók építéseBorászat: A korrupció marketingeszköz - a francia és magyar paradoxonFontos változások a földforgalmi szabályokban
Hírlevél feliratkozásA kiválasztott tanulmány letöltése ingyenes, ám feliratkozáshoz kötött. Kérjük válassza ki az Önnek megfelelő opciót az alábbiak közül.
Ehhez az e-mail címhez nem tartozik aktív feliratkozó. Kérjük, ellenőrizze, hogy azt az e-mail címet adta e meg, amivel feliratkozott hozzánk. Amennyiben új e-mail címmel szeretne regisztrálni, kattintson az alsó "vissza" gombra.
A tanulmány letöltése elindult! » letöltés újra
Kérjük, e-mail címe megadásával erősítse meg, hogy Ön már feliratkozott az Agrárium7 hírlevél listájára, ami után a választott tanulmány automatikusan letöltésre kerül.
« vissza