Kategória: Növénytermesztés | Forrás: NAK, 2017/03/24
Címkék: fagykár, támogatás, mezőgazdasági kockázatkezelési rendszer
A 2017. évi kárenyhítési évre vonatkozóan, a törvényi előírásoknak megfelelően, a fagykár bejelentése 2017. április 15-ig tehető meg. Az érintettek akár a hozamérték csökkenésének 80 százalékát is megkaphatják kárenyhítésként.
Fontos határidőre kell ügyelniük a gazdáknak: a 2017. évi kárenyhítési évre vonatkozóan, a törvényi előírásoknak megfelelően, a téli fagykár bejelentése 2017. április 15-ig tehető meg. A határidőt követően a bejelentés nem pótolható. Mint a kárenyhítési rendszer többi kártípusánál, úgy a téli fagykár bejelentésénél is szükséges helyesen megadni a károsodás napját, azt a dátumot, amikor a mínusz 15 Celsius-fok, vagy annál alacsonyabb hideget mértek a területen. Vagyis azt az időpontot, amikorra a károsodás valószínűsíthetően visszavezethető.
A téli fagykárok bejelentése a Magyar Államkincstár (MÁK) Mezőgazdasági Kockázatkezelési Rendszer (MKR) felületén tehető meg. Az MKR elektronikus felülete lehetőséget ad a 2017. évi egységes kérelem-felület megnyílása előtti időszakban arra is, hogy az őszi vetésű kultúrákra vonatkozóan a gazdálkodó a parcelláin rajzolással, illetve adatmegadással jelentse be a téli fagykárt. Megtehető a kárbejelentés akkor is, ha még nem tagja a kárenyhítési rendszernek a károsult gazdálkodó, hiszen az önkéntes csatlakozását kérheti majd a 2017. évi egységes kérelem áprilisban megnyíló felületén.
Amennyiben a kárenyhítési feltételeket teljesítő termelő a 2017. évi hozamértékének legalább 50 százalékára releváns biztosítással rendelkezik, akkor a hozamérték csökkenésének 80 százalékát, annak hiányában 40 százalékát kaphatja meg kárenyhítésként. A 2017. évi növénybiztosítások május 31-ig folyamatosan köthetők, amelyek díjához az idén is 4 milliárd forintos keretösszegű támogatás áll rendelkezésre a Vidékfejlesztési Programból.
Ajánlott kiadványokKapronczai István:
Információs rendszerek a közös agrárpolitika szolgálatábanFelföldi János:
Termelői értékesítő szervezetek (TÉSZ) a zöldség-gyümölcs ágazatbanPopp József - Oláh Judit:
Az EU Közös Agrárpolitikája és a magyar vidékfejlesztési programPopp József:
Az EU közös agrárpolitikája 2014-től
Ez is érdekelheti1,8 milliárd forintos támogatási csomag borászatok számára
Átmeneti támogatás érhető el a Nemzeti Élelmiszergazdasági Válságkezelő Program részeként
Megjelentek az agrár- és élelmiszeripari vállalkozások által igénybe vehető átmeneti támogatásokról szóló miniszteri rendeletek
A kiválasztott tanulmány letöltése ingyenes, ám feliratkozáshoz kötött. Kérjük válassza ki az Önnek megfelelő opciót az alábbiak közül.
Ehhez az e-mail címhez nem tartozik aktív feliratkozó. Kérjük, ellenőrizze, hogy azt az e-mail címet adta e meg, amivel feliratkozott hozzánk. Amennyiben új e-mail címmel szeretne regisztrálni, kattintson az alsó "vissza" gombra.
A tanulmány letöltése elindult! » letöltés újra
Kérjük, e-mail címe megadásával erősítse meg, hogy Ön már feliratkozott az Agrárium7 hírlevél listájára, ami után a választott tanulmány automatikusan letöltésre kerül.
« vissza