2021/07/16
Jelenleg a hazai agroökológiai adottságaink kihasználtsága az "EU-15"-ök színvonalának mintegy felét éri el. Ennek örvendetes következménye ugyan, hogy természeti környezetünk káros anyagokkal való leterheltsége is jóval kisebb, ugyanakkor az állattenyésztés és az élelmiszer-feldolgozás fejlettsége régóta és kirívóan a nyugat-európai szint alatt van. Tovább »
2021/05/04
„Agrárgazdasági potenciálunk ésszerű kihasználása, agrárérdekeink eredményes képviselete feltételezi olyan tárgyilagos jövőkép felvázolását, amely az agrárszereplők és a fogyasztók számára is iránytűként szolgálhat a távlatos döntésekhez, nemkülönben rövid- és középtávú üzletpolitikájukhoz, piaci magatartásukhoz. Ilyen jövőkép megalkotása csakis józan önismeretre, jelenlegi helyzetünk – előnyeink és hátrányaink – őszinte feltárására; a mozgásterünket behatároló világgazdasági (s különösen az európai) összefüggések elemzésére; a globális kihívások ismeretére épülhet.” - olvashatjuk az Agrárminisztérium „Merre tovább magyar agrárgazdaság a 21. század elejének követelményei és a COVID-19 járvány tapasztalatai figyelembevételével?” címmel megjelent tanulmányában. Tovább »
Forrás: AM Sajtóiroda, 2021/03/28
A folyamatosan bővülő piaci igények kielégítéséhez elengedhetetlen a korszerű termesztéstechnológiák alkalmazása, a fajtaválaszték korszerűsítése, a termésátlagok és a minőség javítása, valamint az öntözött ültetvények területének növelése - jelentette ki Nagy István agrárminiszter. Tovább »
2021/03/01
A közelmúltban megjelent Agrárminisztérium tanulmány alapos körképet ad a COVID járvány hatására kialakult magyar agráriumi élethelyzetről és hasznos, gyakorlatba ültethető gondolatokat fogalmaz meg a hazai gazdálkodóknak, agrárszakembereknek a továbblépéshez, versenyképességük növeléséhez, megőrzéséhez. Tovább »
Kategória: Agrárgazdaság
Szerző: Czenki Péter, Forrás: Agrárium, 2020/05/29
A koronavírus-járvány idején, az elmúlt hónapokban több olyan szabály is született, mely az adózást érintően kedvezőbb feltételeket biztosított. Ezek közül némelyiknek a mindennapi életbe történő alkalmazása több gyakorlati kérdést is felvetett. Tovább »
Forrás: MTI, 2019/09/17
Új kamattámogatási lehetőséggel és kibővített garanciaprogrammal bővül a mezőgazdasági beruházások ösztönzése - jelentette be az agrárminiszter hétfőn Budapesten. Tovább »
Forrás: NAK, 2018/08/07
A Magyar Közlönyben 2018. július 25-én jelent meg az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról, valamint a bevándorlási különadóról szóló törvény (2018. évi XLI. törvény). A törvény több agrárvonatkozású módosítást is tartalmaz. Tovább »
Forrás: MTI, 2017/06/06
A kelet-közép-európai régió számára fontos kérdéseket vitattak meg a V4-ek agárminiszterei pénteken Varsóban, így például a közös agrárpolitika (kap) 2020 utáni jövőjéről, a tisztességtelen kereskedelmi magatartások visszaszorításáról, az EU kutatási és fejlesztési programjában való közös részvételről, illetve a földjogi szabályozásról tárgyaltak, kiegészülve Szlovénia, Románia és Horvátország tárcavezetőivel. Tovább »
Szerző: Valkó Béla, 2014/09/10
Együttműködési megállapodást kötött az FHB Bank Nyrt. és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). Tovább »
Szerző: SZB, 2014/05/10
Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnökeként egy „szolgáltató kamara” létrehozásán és működtetésén fáradozik. Elnök urat, aki az idei országgyűlési választásokon képviselői mandátumot szerzett, az elkövetkező időszak kamarai feladatairól kérdeztük. Tovább »
A kiválasztott tanulmány letöltése ingyenes, ám feliratkozáshoz kötött. Kérjük válassza ki az Önnek megfelelő opciót az alábbiak közül.
Ehhez az e-mail címhez nem tartozik aktív feliratkozó. Kérjük, ellenőrizze, hogy azt az e-mail címet adta e meg, amivel feliratkozott hozzánk. Amennyiben új e-mail címmel szeretne regisztrálni, kattintson az alsó "vissza" gombra.
A tanulmány letöltése elindult! » letöltés újra
Kérjük, e-mail címe megadásával erősítse meg, hogy Ön már feliratkozott az Agrárium7 hírlevél listájára, ami után a választott tanulmány automatikusan letöltésre kerül.
« vissza