Szerző: Borhi András, 2022/05/13
A precíziós növénytermesztés területén megjelent a talajadatokból területlehatárolás alapján történő tápanyag-kijuttatás, a differenciált tőszámú vetés, a drónok által feltérképezett területek helyspecifikus művelése, műtrágyázása, növényvédelme, a betakarítást követő hozamtérképek alkalmazása. A szükséges jogi és szakhatósági szabályozások bevezetésével már drónos permetezés is lehetővé vált. Tovább »
Szerző: Hajtun György, 2022/05/03
Az agrár-digitalizáció egyre szélesebb utat tör magának a hazai agrárágazatban is. Elkerülhetetlen a digitális eszközök alkalmazása, mivel ez jelenti a közeljövő kitörési pontját az ágazat számára. Jordán László igazgató (NÉBIH Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatóság, NTAI) különösen nagy figyelmet fordít a drónok, ezen belül a növényvédelmi drónok alkalmazására. Tovább »
2022/04/18
A fák egészségét veszélyeztető dióburok-fúrólégy rovarról és az ellene történő hatékony fellépési lehetőségekről Dr. Keresztes Balázst és Dr. Szabó Árpádot, a MATE Növényvédelmi Intézetének kutatóit kérdezték. Tovább »
Szerző: A Szentes-Bio Kft. csapata, 2022/04/17
Az integrált biológiai növényvédelem már nem újkeletű fogalom. Az utóbbi években tovább folytatódott a hatóanyagkivonási trend, a növényvédőszer-piacról csak az elmúlt 5-10 évben kb. 50 hatóanyag került kivonásra az Európai Unióban, ami nem kevesebb, mint 200 készítményt érint. Sőt a következő néhány évben meghatározó hatóanyag csoportok kerülnek kivonásra, mint pl. a piretroidok és a neonikotinoid származékok. Igy a hajtatott zöldségfélék (elsősorban paradicsom, paprika, uborka) növényvédelme hasznos szervezetek telepítése nélkül egyre nehezebben kivitelezhető. A fogyasztói oldalon is tapasztalható egyfajta tudatosság, a kevesebb vegyszermaradékot tartalmazó élelmiszerek iránt növekvő igény mutatkozik. A fentiekből adódik, hogy nő az ökológiai növénytermesztés során felhasználható bio készítmények mennyisége, a kutatás-fejlesztést pedig ösztönzi az ehhez az irányhoz kapcsolódó új hatóanyagok kifejlesztése. Tovább »
Szerző: (X), 2022/04/16
Az Organic-life Kft. csapata elkötelezett a növénytermesztés fenntarthatóságának növelése és a szerves növénytáplálás alkalmazásának népszerűsítése mellett. Kovács László stratégiai és fejlesztési igazgatót kérdeztük. Tovább »
2021/12/05
A paradicsom az egyik legfontosabb zöldségnövényünk. Hazánk ökológiai adottságai kiválóak ezen zöldségnövényfaj termesztésére, ennek ellenére az utóbbi években a termelés kedvezőtlenül alakult. A szabadföldi paradicsomtermesztés célja elsősorban a feldolgozóipar igényeinek kielégítése és az általuk előállított termék exportjának növelése. Hazánkban az utóbbi években a palántáról történő szaporítás aránya a helyrevetéses technológiához képest csökkent a palántanevelés nagy költsége miatt. A helyrevetés olcsóbb, de egyben kockázatosabb is, mert kisebb a termésbiztonság és nagyobb a területegységre eső vetőmagigény. Tovább »
2021/10/22
A dió kedvelt gyümölcsfánk, termése sokoldalúan felhasználható. A hazai kultúrához és gasztronómiához is szorosan kapcsolódik. Mivel mindig is közkedvelt növénynek számított, és korábban különösen nagy gonddal nem járt a termesztése, így a termelőket és házikert tulajdonosokat érzékenyen érinti a ma már nagyszámú kórokozó, kártevő megléte. Tovább »
Szerző: Hajtun György, 2021/10/01
„Drónok a növényvédelemben” címmel, a gazdálkodók számára is tanulságos, érdekfeszítő előadást tartott a közelmúltban Jordán László, a Nemzeti Élelmiszer-lánc Biztonsági Hivatal Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatóság (NÉBIH NTAI) igazgatója. Vele beszélgettünk. Tovább »
2021/09/13
Dr. Kutasi József okl. mikrobiológus kutató, a biotechnológia tudományok doktora, biológia-kémia szakos tanár, a Szent István Egyetem címzetes egyetemi docense, az Albitech Biotechnológiai Kft. ügyvezető társtulajdonosa, kutatásvezetője és a Biofil Mikrobiológiai, Géntechnológiai és Biokémiai Kft. tudományos főtanácsadója. Tovább »
Szerző: Bothné Bodor Edit, 2021/09/12
Cégünk, az idén 25 éves RWA Magyarország Kft. úgy döntött, hogy ettől az évtől kezdve, felelős integrátorként nagyobb hangsúlyt fektet a környezetkímélő megoldásokra. Tovább »
A kiválasztott tanulmány letöltése ingyenes, ám feliratkozáshoz kötött. Kérjük válassza ki az Önnek megfelelő opciót az alábbiak közül.
Ehhez az e-mail címhez nem tartozik aktív feliratkozó. Kérjük, ellenőrizze, hogy azt az e-mail címet adta e meg, amivel feliratkozott hozzánk. Amennyiben új e-mail címmel szeretne regisztrálni, kattintson az alsó "vissza" gombra.
A tanulmány letöltése elindult! » letöltés újra
Kérjük, e-mail címe megadásával erősítse meg, hogy Ön már feliratkozott az Agrárium7 hírlevél listájára, ami után a választott tanulmány automatikusan letöltésre kerül.
« vissza